Wywóz śmieci ciągle drożeje - Grupa CWD

11 września 2019by Robert Cichewicz0
image-1224063-860_poster_16x9-dpqk-1224063.jpg

Na drożejące śmieci w każdej gminie jest rozwiazanie. Niewielu z nas wie dlaczego ma być drożej? Wg serwisu Money.pl głównym powodem są nowe wymagania unijne co do poziomu recyklingu, które zaczną obowiązywać od przyszłego roku. Przetwarzanie odpadów komunalnych będzie musiało sięgnąć 50 proc. W ubiegłym roku w Polsce do recyklingu trafiało według danych Eurostatu tylko 33,8 proc. śmieci. Wskaźnik z roku na rok rósł, ale to za mało i musimy szybko nadrabiać.

Według nas problem tkwi głębiej, co zrobić potem z frakcją nadsitową tak aby jej utylizacja była najtańsza – bo to koszt utylizacji śmieci wpływa na ich ceny. Można je termicznie utylizować czyli po prostu spalać w dedykowanych eko spalarniach, których nasza firma jest producentem.

Eko spalarnia śmieci jest bezpieczna dla środowiska i znacząco obniża koszty recyclingu i utylizacji odpadów komunalnych. Nasza firma specjalizuje się w małych spalarniach które moga być zastosowane przy strumieniu odpadów już od 0,5 tony / h czyli dla małych gmin lub zakładów przemysłowych.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *